Bekir Bozdağ: ‘Yolsuzluk iftiralarının arkasına sığınarak…’

Posted by

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “AK Parti ile millet arasındaki irtibatı kopartamayacaksınız, yolsuzluk iftiralarının arkasına sığınarak milleti aldatamayacaksınız. 30 Mart’ta bu millet burada iftiraları dile getirenlerle gerçeğin peşinde olanları ayıracak” dedi.

TBMM’de müzakereleri devam eden HSYK Yasa Teklifi görüşmelerinde yaşanan fiili tartışmaların hemen peşinden sözlü tartışmalar devam ediyor. AK Parti hükümetinin siyaseten kirli bir hükümet olduğunu söyleyen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’a Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AK Parti Grup Başkanveli Mustafa Elitaş yanıt verdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Ben iktidar partisinin milletvekillerinin içinde bulunduğu hale üzülüyorum. Bir takım partime üye arkadaşlarımın zaman vakit buradan size yönelik olarak ‘hırsız’ ithamında bulunmaları kastı aşan bir ifadedir” diye konuştu. Bakanlar Kurulu sıralarını gösteren Engin Altay, “Hırsızlar burada, tümü değil buradakilerin, buradakilerin bir kısmıdır. 61. hükümetin bir takım bakanları ile alakalı orta yerde kanıtlar var. Para kasaları, para sayma makineleri, kimseyi peşinen suçlamıyoruz kamuoyundaki algı bu. Bu hükümet siyaseten, hukuken kuşkulu bir hükümettir, siyaseten de kirli bir hükümettir” şeklinde konuştu.

“YOLSUZLUK İFTİRALARININ ARKASINA SIĞINARAK MİLLETİ ALDATAMAYACAKSINIZ”

Hiç kimsenin AK Parti ile millet arasındaki irtibatı yolsuzluk iftiralarının arkasına sığınarak kopartamayacağını söyleyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “AK Parti hükümetleri milletimize ve ülkemize büyük hizmetler yapmıştır. En çok başarılı olduğumuz alanlardan birisi yolsuzlukla mücadeledir. 230 milyar dolarlık bu ülkenin bütçesi 800 milyar dolarlara çıkmıştır. Yolsuzluğun olduğu yerlerde bunlar yapılamaz. Bu milletin en hassas olduğu şey yolsuzluktur, millet birilerinin yolsuzluk yaptığına inanırsa ona yetki vermez. AK Parti ile millet arasındaki irtibatı kopartamayacaksınız, yolsuzluk iftiralarının arkasına sığınarak milleti aldatamayacaksınız. 30 Mart’ta bu millet burada iftiraları dile getirenlerle gerçeğin peşinde olanları ayıracak. Yine AK Parti’yi birinci, yine sizi yerinizde saydıracaktır” diye konuştu.

“ADAMLAR ALLAH GÖSTERMESİN BİR İKTİDAR OLSA YAPACAKLAR ŞEY HER GÜN HIRSIZLIK”

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da, “Buraya çıkan milletvekillerinin hepsi yolsuzluktan, hırsızlıktan bahsediyor. Dervişin fikri neyse zikri de odur. Adamlar Allah göstermesin bir iktidar olsa yapacaklar şey her gün hırsızlık. Onun için bu millet size 60 senedir iktidarı vermiyor. Geçmişte rey hırsızlığı yaptığınızı görüyor, 1950 yılından bu tarafa bu millet size iktidarı teslim etmiyor. Güneş Motel hadisesini bu millet biliyor. Milletin istemini çalıp, getirip transfer ederek Güneş Motel’de iktidar oldunuz. Sayın Altay az önce diye konuştu ki, ‘burada hükümetin sıralarında oturanlar var, hırsız’ diye ifade etti. ‘İnşallah bu arkadaşlar aklanırlar’ dedi. Sayın Altay ne yaman bir ikilem içindesin. Daha dava sonuçlanmamış, sen nesin, Anayasa Mahkemesi misin, hakim misin, yargıç mısın yoksa CHP’nin bir temsilcisi misin? Sayın Genel Başkanınız Grup Başkanvekiliyken böyle dosyaları göstererek poz verdiği bir resim vardı. ‘Yolsuzluk dosyaları’ yazıyordu, o dosyaların içinde ‘Sarıgül’ diye bir dosya vardı. Sarıgül ile alakalı dosyanın içinde ne olduğunu Sayın Genel Başkanınız biliyor. Genel Başkanınızın odasında duran o dosyadaki kişiyi İstanbul Belediye Başkan Adayı yaptınız mı yapmadınız mı, yolsuzlukları örttünüz mü örtmediniz mi? Aklınız fikriniz milleti yargısız infaz etmek. Darbecilikten 35 yiyen bir milletvekili, karar kesinleşmiş, Yargıtay safhasında olan bir milletvekilini ‘masum’ diye millete sunacaksınız, lakin daha hala ortada mahkemeye dahi gitmemiş bir konu ile alakalı hırsızlıkla itham edeceksiniz. Bu büyük bir çelişkidir. Türkiye’nin bekasıyla uğraşanların aleti, maşası olmayın, onların değirmenine su taşımayın” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Müjdeyi Bakan Eroğlu verdi başlıklı makalemizde bakan, eroğlu ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.