Zafer Çağlayan’dan 17 Aralık açıklaması

Posted by

Çağlayan, “Eğer bu ülkenin kurtuluşu için Zafer Çağlayan kurban edilecekse, varsın Zafer Çağlayan sizin için kurban edilsin” dedi.

Çağlayan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca Mersin’in Erdemli ilçesinde yapımına başlanan Sorgun Barajı’nın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, ülkenin ehemmiyetli bir dönemden geçtiğini belirtti. Türkiye’nin geçtiğimiz 11 senede tarihinde görülmemiş bir muvaffakiyet ele geçirdiğini söyleyen Çağlayan, “Bugün ülkemizin nerelerden geçtiğini görüyorsunuz. Bu kardeşinizin başına neler geldiğini de görüyorsunuz. Evvel Allah her zaman söyledik. Abdestimizden de eminiz, namazımızdan da eminiz. Bu böyle bilinsin. Bütün mevzu faiz lobisidir. Bütün mevzu Türkiye düşmanlarıdır, beynelmilel bağlantılardır. Büyük bir Türkiye’nin, halkı gelişmiş, halkı rahata kavuşmuş, binlerce kilometre yol yapmış, milyonlarca metreküp sulama havzaları yapmış, hava limanları yapmış, dik duran, ‘dünyada Türkiye de var Türkiye de bir büyük devlettir’ diyen Başbakan ve onun bakanlarına yapılanları siz unutmadınız, unutmayacaksınız. Sizlerden bunun cevabını vereceğiniz günü bekliyoruz. Öyle bir yanıt vereceksiniz ki Mersin’den verilen bu yanıt dünyanın her tarafında yankılanacak. Faiz lobisinin yüzüne bir tokat gibi inecek inşallah. Zira bu faiz lobisi Türkiye’nin gelişmesini istemez. Türkiye’nin büyümesini istemez. Bundan 11 sene önce olduğu gibi IMF’nin kapısında memurunun maaşını ödemek için bir milyar dolar borç verecekleri bir ülke yok. Geçmişte olduğu gibi kendilerinin yöneteceği gündemini kendilerinin belirleyebilecekleri bir başbakan yok lakin söylüyorum avuçlarını yaladılar, avuçlarını yalayacaklar. Siz de yapacaksınız onlara” dedi.

“Sizlerin hizmetkarı olarak sizlerden söz istiyorum” diyen Çağlayan şöyle devam etti:
“Sizlere pırıl pırıl bir kardeşimizi belediye başkan adayı yaptık ve ben Ekonomi Bakanıyken yardımcılığımı yapan Mersinli kardeşimizi büyükşehir adayı yaptık. Şimdi çatlatacaksınız. 30 MartR17;ta sandıkları çatlatın. Bu oyuna kanmayın. Mevzu Türkiye meselesidir. Mevzu Türkiye’nin geleceği meselesidir. Benim Mehmet Zafer Çağlayan’ın sizlerden saklı hiçbir saklı saklımız olmadı. Olamaz da katiyen olmayacaktır. Biz Allah’tan başka kimseye verecek bir hesabımız yok. Yola çıkarken de kefenimizle birlikte yola çıktık. Şayet bu ülkenin kurtuluşu için, şayet bu Mersin’in kurtuluşu için bu ülkenin zenginleşmesi için Zafer Çağlayan kurban edilecekse, varsın Zafer Çağlayan sizin için kurban edilsin. Gelin bu ağır ağır ortaya çıkan, bu usulsüzlüklerle dolu olan bu hadiseyi gelin ortaya çıkartın.”

OKTAY İNCE
MERSİN

Bir önceki yazımız olan Başbakan Erdoğan: 'Adli Tıp raporlarını nereye saklayacaksınız' başlıklı makalemizde adli, başbakan ve erdoğan hakkında bilgiler verilmektedir.