Erdoğan Belediye Başkanlarına ileti verdi

Posted by

Başbakan Erdoğan, Haliç seyir terasındaki incelemeleri esnasında bir takım salaş yapıların göze çarptığını belirterek, “İlgili belediye başkanlarımıza ‘burada vatandaşlarla süratle anlaşıp, gerek Beyoğlu Belediyemiz gerekse Fatih Belediyemiz kentsel dönüşümü gerçekleştirsin ve buralar da İstanbul’a fark bir zenginlik katsın’ dedik” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan, Haliç Metro Geçiş Köprüsü açılışı sonrası medya mensuplarının suallerini yanıtladı. Projenin trafikte zaman kaybını önlemek açısından büyük ehemmiyet taşıdığını söyleyen Başbakan Erdoğan, “Zaman şu anda zaman nakittir tezinden hareketle bizim için çok önemli. İstanbul’da ulaşım noktasındaki sıkıntıyı toplu taşım vasıtasıyla aşabilmede bu ehemmiyetli bir adım” dedi.

Haliç seyir terasındaki incelemeleri esnasında bir takım salaş yapıların göze çarptığını ifade eden Başbakan Erdoğan, “Bugün Büyükşehir Belediye Başkanıma onu tekrar söyledim. Bu çok daha evvelki bir hayalimizdir. ‘Burada vatandaşlarla süratle anlaşıp, gerek Beyoğlu Belediyemiz gerekse Fatih Belediyemiz kentsel dönüşümü gerçekleştirsin ve buralar da İstanbul’a fark bir zenginlik katsın’ dedik. Allahın izniyle onun da çalışmaları başlatılmış vaziyetteyiz” diye konuştu.

“Vatandaşımızın hayallerinin sınırı olmaz” ifadelerini kullanan Başbakan Erdoğan, “Bu hayalleri zenginleştirmek de siyasetçilerin görevidir. Yeter ki bu tür talepler uygun olan yollara bize yapılsın. Bunları değerlendirerek halkımıza sunmak görevimizdir. Biz bu millete efendi değil hizmetkar olmaya geldik. Bugüne kadar icraatlarımızı sunarak bu hizmetimizi gösterdik. Allahın izniyle İstanbul’da gerek yerelde gerek genelde bunları yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, vatandaşların sevgi gösterileri arasında arabasına binerek Şişhane’den ayrıldı.

DOĞAN CAN CESUR

İSTANBUL

Bir önceki yazımız olan Sarıgül’den 'teleferik' eleştirisi başlıklı makalemizde eleştirisi, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.