Başbakan Erdoğan: ‘Adli Tıp raporlarını nereye saklayacaksınız’

Posted by

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı olayları esnasında Kabataş’ta bir kadına saldırılmasıyla alakalı sözlerini yineleyerek, “Kabataş’ta yavrusu ile birlikte bir kızımıza yapılan saldırı ile alakalı onun üzerinden oynamaya başladılar. Bunun altında da boğulacaksınız. Sizler adli tıp raporlarını nereye saklayacaksınız” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Metro Geçiş Köprüsü açılışında yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “CHP Genel müdürü beynelmilel bir gazeteye röportaj vermiş. Diyor ki ‘Türkiye kurulduğu tarihten 1071’den bu yana yüzünü medeniyete çevirmiştir’ Türkiye 1071’de mi kuruldu. ‘Bizi bir Ortadoğu ülkesi haline getirmeye çalışıyorlar’ diyor. Bunun neresini düzelteceksin. Seviye bu. CHP Genel Müdürü’nün seviyesi bu. CHP’nin başında 1071’i Türkiye’nin kuruluş tarihi zanneden bir genel müdür var. Cahiliyet diz boyu. Bu şekilde birilerinin gözüne girmeye çalışıyor. Tarih Coğrafya bilgisi, din kültürü ve ahlak bilgisi, politika sıfır. Özgüven sıfırın dahi altında. CHP’nin bu ülkeyi nereden nereye getirdiğini herkes biliyor. CHP iş yapmaz. İş yapılmasına da müsaade vermez” dedi.

“TAHLİYE KARARINDAN PARALEL YAPININ BORAZANLARI RAHATSIZ OLDU”

17 Aralık operasyonunda tahliye kararlarına değinen Başbakan Erdoğan, “Dün 17 Aralık dalgası ile alakalı bakın tutuksuz yargılama kararları çıktı birileri rahatsız oldu. Kimler rahatsız oldu. Paralel yapının borazanları rahatsız oldular. ‘Yargı bitmiş’ dediler. Tamam da 17 Aralıkta siz neredeydiniz. 17 Aralıkta atılan adımlar candan miydi. Neye göre hangi delille adımlar atıldı. Her şey bir senaryoydu. Bu senaryonun aktörleri, aktristleri vardı. Bunlar da onun borazanları, dalkavuklarıydı. Bunların içerisinde AK Parti’nin kapatılmasını isteyecek kadar ileri giden demokrasiden nasibini almamış olanlar vardı. Bunlar İstanbul’un nasıl 3. Köprüsü olur. İstanbul boğazını kurtaracak bir kanal nasıl inşa edilir gibi sualleri soracak kadar nasipsizdiler. Bunları kabullenemiyor ve bunlardan ciddi manada rahatsız oluyorlardı. Unutmayın CHP yapmaz lakin aynı vakitte yaptırmaz. Lakin biz yaptık, yapıyoruz ve yapacağız. Ne mani çıkartırlarsa çıkartsınlar biz bu ülkeyi büyütmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“ADLİ TIP RAPORUNU NERENİZE KOYACAKSINIZ”

Gezi olayları esnasında Kabataş’ta yaşananlara ait sözlerini yineleyen Başbakan Erdoğan, “Başörtülülere saldırılarda bulundular. Camilerimize saygısızlık yaptılar. Kabataş’ta yavrusu ile birlikte bir kızımıza yapılan saldırı ile alakalı onun üzerinden oynamaya başladılar. O günden bu güne sesleri çıkmayanlar şimdi ‘öyle değil böyle’ diyerek tekzip etmeye kalkıyorlar. Yazık yazık. Medya dünyasında amiral diye geçinenlere söyleniyorum. Hele bugün attıkları başlığı kendilerine hatırlatıyorum. Bunun altında da boğulacaksınız. Sizler adli tıp raporlarını nereye saklayacaksınız, nerenize koyacaksınız. Bütün görüntüleri koyun bir kenara adli tıp raporundan bahsediyorum. Bunların hayatı yalan üzerine inşa edilmiştir. Haziran üzerinde 8 ay geçti. 8 ay şimdi kendilerine göre yeni yeni senaryolar hazırlıyorlar. O hanımefendi ile çocuğu ile alakalı yeni bir hazırlığın içine girdiler. Bunları yutturamazsınız. Benim milletim bunu yutmaz. Her şey ortada. O zaman savcının bütün tespitleri ortada, adli tıp raporu ortada. Şimdi siz bunu tersine çevirmek istiyorsunuz. Neden altında boğuldunuz. Şimdi bundan kurtulmak istiyorsunuz. Tarih şimdi bu yalan yanlış senaryonun yanında yer alan medyayı da affetmeyecek”

“BAŞÖRTÜLÜ KIZLARIMIZA SALDIRANLARLA, PARALEL YAPI BERABER HAREKE EDİYOR”

Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonu arasında benzerlik olduğunun altını çizen Başbakan Erdoğan, “Türkiye ekonomisine zarar vermek istediler. Oradan netice alamayınca 17 Aralık darbe girişimi ile kirli hedeflerine yürümek istediler. Gezi olayları ile 17 Aralık darbe girişimi aynı politika mühendislerini girişimidir. Her iki olayda da perde arkasında aynı karanlık yüzler görev aldılar. Roller değişse de senaryolar değişse de her ikisi de Türkiye’yi milli iradeyi hedef aldı. İşte şu anda olanları görüyorsunuz. Elinde bira şişesiyle başörtülü kızlarımıza saldıranlarla, o bilinen paralel yapı birlikte hareke ediyor. Bir gün önce biliyorsunuz birileri en zor vakitlerde başörtüsüne ‘teferruattır’ diyordu. Bugün de işte o başörtüsü düşmanlarının değirmenine su taşıyorlar. Bu milletin hangi milli değeri varsa ona düşmanlık sergiliyor, hangi içsel değeri varsa istismar etme mücadelesi veriyorlar. Her ne yaparsa yapsınlar bu figüranlara ve arkalarındaki karanlık odaklara geçit vermeyeceğiz. Bu ülke büyümeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

“HSYK YASASI MECLİSTEN GEÇTİ”

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu ile alakalı düzenlemenin bir gün önce gece meclisten geçtiğini anımsadan Başbakan Erdoğan, “Dün gece sabaha kadar HSYK ile alakalı yasa mecliste dövüş et et gürültü devam etti. CHP’den zati orada 5-10 kişi var. MHP’den de o kadar. Hamdolsun kadromuz bütünüyle orada ve meclisten HSYK kanunu çıkardılar. Yürüyeceğiz. İnancımızla azmimizle, milletimizin verdiği vekaleti temsil ederek yürüyeceğiz. Bu çözüm sürecini engellemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. İstedikleri iftirayı atsınlar, istedikleri ihaneti yapsınlar. Sevgili peygamberimizi miraçtan indirip kamyona bindirecek kadar ahlaksız bunlar. Değerlerimize hıyanet edecek kadar ahlaksız bunlar. Bu millet bunlara katiyen geçit vermeyecek. Bunlara imkan tanımayacak” dedi.

“CHP, MHP, BÜTÜN MARJİNAL ÖRGÜTLER AYNI İTTİFAKTA BULUŞTU”

Gezi olayları esnasında Kadıköy’de duvara yazılan bir yazıdan söz eden Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Kadıköy’de ‘Zulüm 1453’de başladı’ yazdılar. Bunlar bu. Ankara’da bayrağımızı sokakta ateşe verdiler. Bu CHP değil mi yahu seçimlerde Hakkari’ye gidip de mitinginde bir tane Türk bayrağı sallandıramadı. Onun böyle bir değeri yok. Ne kadar içsel değerimiz varsa hep saldırdılar. Bu kadar işte bunlar alçak ve hain. O bilinen paralel yapı şimdi bunlarla aynı safta. CHP, MHP, bütün marjinal örgütler aynı ittifakta buluştu”

“CEHENNEMİN YOLLARI İYİ NİYET TAŞLARI İLE DÖŞELİDİR UNUTMAYIN”

Konuşmasında isim vermeden Gülen Cemaati’nin mensuplarına çağrıda bulunan Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

“Bu oyuna gelmeyin bunlarda iyi niyet filan yok. Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir unutmayın. Bunlar bu şekilde aldattılar, kandırdılar bu oyuna geldik lakin bundan sonra asla. Günde 5 sefer alnı secdeye varan insanların bunlarla işi olmaz, bayrağını sevenlerin bunlarla işi olmaz diyorum. Sevgili peygamberimizi o kutlu zati manevisini kendi kirli işleri için alet edecek kadar saygısız kişilerle benim saf temiz ihlaslı kardeşlerimin işi olmaz. Cenneti, cehennemi, Azrail’i ekranlara tasvir edecek kadar densizleşenlerle candan kardeşlerimin işi olmaz. Gelin yollarınızı ayırın. Bu paralel yapı CHP ile MHP ile gezicilerle her türlü marjinal sol örgüt ile bir araya geldi. Anadolu’daki temiz kardeşlerimi bir uçuruma taşıyor. Bu oyuna gelmeyin”

DOĞAN CAN CESUR

İSTANBUL

Bir önceki yazımız olan CHP’de Kadıköy şoku başlıklı makalemizde chpde, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.